Results

Filter by competition
Filter by team
September

Monday 27 September 2021

ADJFA Spree App League A (U16)

14:00
Banchory Boys
vs
West End Reds

Sunday 26 September 2021

ADJFA Spree App League C (U15)

13:00
Aboyne
6 - 1 Full time
Colony Colts
13:00
Formartine United YFC
3 - 5 Full time
Westdyke Thistle
13:00
Hermes Bridge of Don FC
8 - 0 Full time
Huntly FC
13:00
Kintore United FC
1 - 1 Full time
Stonehaven YFC
13:00
Turriff United YFC Lions
2 - 6 Full time
Culter United

ADJFA Spree App League B (U15)

13:00
Banchory Boys
2 - 0 Full time
Ellon Meadows
13:00
Cove United
P - P
Fraserburgh Link-Up YFC
13:00
Cuminestown YAFC
3 - 1 Full time
Newtonhill CC Ultras
13:00
Deveronvale
1 - 5 Full time
Newmachar United
13:00
Stonehaven United
3 - 0 Full time
Northstar CFC

ADJFA Spree App League C Sec 1 (U13)

10:30
Blackburn FC
8 - 1 Full time
Bervie Caley YFC
10:30
Colony Lads
0 - 19 Full time
CBC Hilton
10:30
Cuminestown AYFC
0 - 13 Full time
Northstar Alphas

ADJFA Spree App League C Sec 2 (U13)

10:30
Colony Colts
8 - 2 Full time
Aboyne
10:30
Cove United
3 - 6 Full time
Culter Rovers
10:30
Glentanar CFC
1 - 16 Full time
Deveronvale Reds
10:30
Newmachar United
W - L
North East BC
10:30
Stonehaven YFC
0 - 10 Full time
Peterhead BC

ADJFA Spree App League C (U14)

10:30
Colony Lads
4 - 2 Full time
Mormond Thistle
10:30
Donside CFC
P - P
Cove United
10:30
Middlefield Wasps
7 - 2 Full time
FC West End
12:30
Northstar CFC
1 - 11 Full time
Mintlaw BC

ADJFA Spree App League B (U14)

10:30
Colony Park
7 - 3 Full time
Stonehaven YFC
10:30
Ellon Meadows
2 - 3 Full time
Banchory Boys
10:30
Turriff United YFC Reds
P - P
Northstar Tigers
10:30
Westdyke Thistle
3 - 3 Full time
East End Lewis Youth

ADJFA Spree App League A (U15)

13:00
Culter Colts
4 - 3 Full time
Colony Park
13:00
East End Lewis Youth
5 - 1 Full time
Cove YFC
13:00
Thistle YFC
8 - 1 Full time
Blackburn BC
13:00
Westdyke CC
0 - 1 Full time
Dyce BC
13:00
Banks o' Dee Albion
1 - 0 Full time
Peterhead BC

ADJFA Spree App League B (U13)

10:30
Culter United
P - P
Deveronvale
10:30
Ellon Meadows
0 - 2 Full time
Hermes Bridge of Don
10:30
Portlethen SC
P - P
Banchory United
10:30
Thistle YFC
4 - 5 Full time
West End Thistle

ADJFA Spree App League A (U13)

10:30
Donside CFC
P - P
Middlefield Wasps
10:30
Dyce BC
2 - 6 Full time
Banks o' Dee Albion
10:30
Fraserburgh Link-Up YFC
0 - 3 Full time
Westdyke CC
10:30
Stonehaven YFC
7 - 4 Full time
West End Reds

ADJFA Spree App League A (U14)

10:30
Dyce BC
3 - 2 Full time
West End FC
10:30
Peterhead BC
P - P
Portlethen SC
10:30
Westdyke CC
P - P
Cove YFC
11:00
Banks o' Dee Albion
3 - 2 Full time
Fraserburgh Link-Up YFC

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 10

10:30
Mintlaw BC
1 - 8 Full time
Colony Park

Saturday 25 September 2021

ADJFA Spree App League A (U19)

14:00
Colony Park
9 - 0 Full time
Byron Dons
14:00
Stonehven YFC
3 - 7 Full time
Banchory Boys
14:30
Westdyke CC
P - P
Cove YFC

ADJFA Spree App League C (U16)

14:00
Cove Youth United
2 - 4 Full time
Portlethen SC
14:00
Longside BC
2 - 3 Full time
Mormond Thistle
14:00
Middlefield Wasps
2 - 2 Full time
Glentanar CFC

ADJFA SPREE APP 18s LEAGUE A

14:00
Donside CFC
0 - 2 Full time
Dyce BC
14:00
Hermes Bridge of Don FC
11 - 0 Full time
Culter Boys
14:00
Newtonhill BC
P - P
Stonehaven YFC
12:00
Westdyke Thistle
7 - 0 Full time
Thistle YFC

ADJFA Spree App League A (U16)

14:00
Dyce BC Blues
4 - 0 Full time
Bridge of Don Thistle
14:00
Dyce BC Whites
2 - 3 Full time
Westdyke CC
14:00
Formartine United YFC
2 - 3 Full time
Westdyke Thistle

ADJFA SPREE APP 18s LEAGUE B

14:00
Ellon Meadows
5 - 3 Full time
West End FC Reds
14:00
Huntly FC
8 - 3 Full time
Aberdon
14:00
Inverurie Locos
11 - 0 Full time
Culter United
14:00
Portlethen SC United
P - P
City Youth FC

ADJFA Spree App League B (U17)

14:00
Kemnay FC
P - P
Portlethen SC
14:00
Kintore United
P - P
Colony Colts
14:00
Mintlaw BC
6 - 2 Full time
Culter Deeside
14:00
Northstar CFC
6 - 0 Full time
Dee United
12:00
Stonehaven Youth
3 - 2 Full time
Huntly FC

ADJFA Spree App League B (U16)

14:00
Kintore United
0 - 5 Full time
Stonehaven YFC
14:00
Thistle YFC
4 - 3 Full time
Mintlaw BC
14:00
Colony Park
2 - 6 Full time
Deveronvale Reds

ADJFA Spree App League A (U17)

14:00
Newmachar United
6 - 2 Full time
Culter United
14:00
Thistle Youth
0 - 5 Full time
Banks o' Dee Albion

Friday 24 September 2021

ADJFA Spree App League A (U17)

19:30
Cove YFC
9 - 0 Full time
Donside CFC

Sunday 19 September 2021

ADJFA Spree App League C (U15)

13:00
Kintore United FC
6 - 2 Full time
Turriff United YFC Lions

Saturday 18 September 2021

ADJFA Spree App League A (U19)

14:30
Byron Dons
P - P
Cove YFC
14:00
Fraserburgh Link-Up YFC
2 - 5 Full time
Colony Park
14:00
Stonehven YFC
1 - 8 Full time
Westdyke CC

ADJFA SPREE APP 18s LEAGUE B

14:00
City Youth FC
1 - 3 Full time
Culter United
14:00
Inverurie Locos
6 - 0 Full time
Ellon Meadows
14:00
Aberdon
0 - 1 Full time
West End FC Reds

ADJFA SPREE APP 18s LEAGUE A

12:30
Culter Boys
1 - 1 Full time
Stonehaven YFC
14:00
Dyce BC
3 - 2 Full time
Newtonhill BC
14:00
Hermes Bridge of Don FC
P - P
Donside CFC
12:00
Westdyke CC
P - P
Westdyke Thistle

ADJFA Spree App League B (U17)

14:00
Dee United
1 - 8 Full time
Westdyke Thistle
14:00
Kemnay FC
0 - 7 Full time
Stonehaven Youth

Thursday 16 September 2021

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 10

19:20
Cuminestown Youth AFC
0 - 11 Full time
Colony Park

Sunday 12 September 2021

ADJFA Spree App League B (U15)

13:00
Banchory Boys
0 - 7 Full time
Cuminestown YAFC
13:00
Deveronvale
P - P
Newmachar United
13:00
Fraserburgh Link-Up YFC
2 - 1 Full time
Stonehaven United
13:00
Newtonhill CC Ultras
2 - 2 Full time
Cove United
13:00
Northstar CFC
0 - 5 Full time
Ellon Meadows

ADJFA Spree App League B (U13)

10:30
Banchory United
3 - 5 Full time
Deveronvale
10:30
West End Thistle
4 - 2 Full time
Cove YFC

ADJFA Spree App League A (U13)

13:00
Banks o' Dee Albion
3 - 4 Full time
Fraserburgh Link-Up YFC
10:30
Dyce BC
2 - 0 Full time
Stonehaven YFC
10:30
Formartine United YFC
0 - 5 Full time
West End Reds
10:30
Middlefield Wasps
0 - 5 Full time
Westdyke CC

ADJFA Spree App League A (U15)

13:00
Blackburn BC
4 - 2 Full time
Culter Colts
13:00
Colony Park
2 - 11 Full time
East End Lewis Youth
12:30
Cove YFC
1 - 0 Full time
Westdyke CC
13:00
Dyce BC
5 - 2 Full time
Banks o' Dee Albion
13:00
Peterhead BC
5 - 4 Full time
Thistle YFC

ADJFA Spree App League C Sec 1 (U13)

10:30
Blackburn FC
9 - 1 Full time
Colony Lads
10:30
CBC Hilton
1 - 4 Full time
Northstar Alphas
10:30
Inch & District FC
0 - 17 Full time
Turriff United YFC

ADJFA Spree App League A (U14)

10:30
CBC Hilton
1 - 7 Full time
Dyce BC
10:30
Cove YFC
1 - 1 Full time
Fraserburgh Link-Up YFC
10:30
Peterhead BC
0 - 3 Full time
West End FC
10:30
Westdyke CC
8 - 3 Full time
Portlethen SC
11:00
Banks o' Dee Albion
P - P
Culter Colts

ADJFA Spree App League C Sec 2 (U13)

10:30
Colony Colts
3 - 1 Full time
Peterhead BC
10:30
Cove United
0 - 11 Full time
Newmachar United
10:30
Glentanar CFC
W - L
North East BC

ADJFA Spree App League B (U14)

10:30
Colony Park
P - P
Ellon Meadows
10:30
Deveronvale
P - P
Thistle YFC
10:30
East End Lewis Youth
P - P
Westdyke Thistle
12:30
Northstar Tigers
1 - 2 Full time
Stonehaven YFC
10:30
Turriff United YFC Reds
2 - 3 Full time
Banchory Boys

ADJFA Spree App League C (U14)

10:30
Cove United
P - P
Middlefield Wasps
10:30
Culter Cosmos
2 - 4 Full time
Colony Lads
10:30
Donside CFC
6 - 0 Full time
Northstar Orange
10:30
FC West End
8 - 1 Full time
Mormond Thistle
14:30
Northstar CFC
5 - 2 Full time
Glentanar CFC

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 10

10:30
Culter Rovers
5 - 2 Full time
Cuminestown Youth AFC
10:30
Mintlaw BC
P - P
Colony Park

ADJFA Spree App League C (U15)

13:00
Culter United
1 - 0 Full time
Colony Colts
13:00
Donside CFC
4 - 11 Full time
Formartine United YFC
13:00
Hermes Bridge of Don FC
P - P
Kintore United FC
13:00
Huntly FC
6 - 4 Full time
Turriff United YFC Lions
13:00
Northstar Devils
P - P
Stonehaven YFC
13:00
Westdyke Thistle
P - P
Aboyne

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 9

10:30
Hermes Bridge of Don
13 - 0 Full time
Aboyne FC

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 1

10:30
Thistle FC
3 - 1 Full time
Stonehaven YFC United

Saturday 11 September 2021

ADJFA SPREE APP 18s LEAGUE B

14:00
City Youth FC
P - P
West End FC Reds
14:00
Huntly FC
2 - 1 Full time
Culter United
14:00
Portlethen SC United
0 - 5 Full time
Ellon Meadows
14:00
Aberdon
P - P
Inverurie Locos

ADJFA Spree App League B (U17)

14:00
Colony Colts
4 - 2 Full time
Dee United
14:00
Kintore United
4 - 1 Full time
Banchory Boys
14:00
Mintlaw BC
3 - 1 Full time
Huntly FC
14:00
Northstar CFC
14 - 1 Full time
Kemnay FC
12:00
Stonehaven Youth
3 - 4 Full time
Portlethen SC
14:00
Westdyke Thistle
3 - 0 Full time
Culter Deeside

ADJFA Spree App League C (U16)

14:30
Cove Youth United
P - P
Longside BC
14:00
Middlefield Wasps
2 - 2 Full time
Portlethen SC
14:00
Turriff United YFC
P - P
Mormond Thistle

ADJFA Spree App League B (U16)

14:00
Culter Thistle
2 - 1 Full time
Mintlaw BC
14:00
Deveronvale Reds
2 - 1 Full time
Kintore United
12:00
East End Lewis Youth Gold
3 - 2 Full time
West End FC
14:00
Stonehaven YFC
3 - 3 Full time
Peterhead BC

ADJFA Spree App League A (U17)

12:30
Culter United
3 - 5 Full time
Banks o' Dee Albion
14:00
Donside CFC
2 - 0 Full time
Cove Youth United FC

ADJFA SPREE APP 18s LEAGUE A

14:00
Dyce BC
P - P
Hermes Bridge of Don FC
14:00
Newtonhill BC
1 - 2 Full time
Thistle YFC
12:00
Westdyke Thistle
P - P
Stonehaven YFC

ADJFA Spree App League A (U16)

12:00
Dyce BC Whites
A - A
Dyce BC Blues
14:00
Fraserburgh Link-Up YFC
P - P
Formartine United YFC
14:00
West End Reds
P - P
Westdyke Thistle
14:00
Banchory Boys
1 - 7 Full time
Westdyke CC

ADJFA Spree App League A (U19)

14:00
Fraserburgh Link-Up YFC
1 - 2 Full time
Byron Dons
14:00
Stonehven YFC
P - P
Cove YFC

Sunday 5 September 2021

ADJFA Spree App League C (U15)

13:00
Aboyne
A - A
Huntly FC
13:00
Colony Colts
4 - 2 Full time
Northstar Devils
13:00
Donside CFC
6 - 1 Full time
Culter United
13:00
Formartine United YFC
8 - 1 Full time
Turriff United YFC Lions
13:00
Hermes Bridge of Don FC
P - P
Westdyke Thistle
13:00
Newtonhill CC Colts
P - P
Stonehaven YFC

ADJFA Spree App League B (U15)

13:00
Banchory Boys
P - P
Deveronvale
13:00
Cuminestown YAFC
1 - 2 Full time
Cove United
13:00
Ellon Meadows
P - P
Newtonhill CC Ultras
13:00
Newmachar United
5 - 1 Full time
Northstar CFC
13:00
Stonehaven United
P - P
Fraserburgh Link-Up YFC

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 1

11:00
Banks o' Dee Albion
24 - 0 Full time
Stonehaven YFC United
10:30
Bervie Caley
3 - 13 Full time
Thistle FC

ADJFA Spree App League A (U15)

13:00
Blackburn BC
1 - 3 Full time
Colony Park
13:00
Culter Colts
1 - 7 Full time
Peterhead BC
13:00
East End Lewis Youth
0 - 1 Full time
Dyce BC
13:00
Westdyke CC
3 - 2 Full time
Thistle YFC
13:00
Banks o' Dee Albion
7 - 3 Full time
Cove YFC

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 6

10:30
Blackburn FC
3 - 8 Full time
Portlethen SC 2009s
10:30
Donside Cosmos
1 - 0 Full time
Kintore United

ADJFA Spree App League A (U14)

10:30
CBC Hilton
P - P
Westdyke CC
10:30
Cove YFC
P - P
Dyce BC
10:30
Culter Colts
0 - 4 Full time
Peterhead BC
10:30
Fraserburgh Link-Up YFC
1 - 0 Full time
Portlethen SC
15:00
Banks o' Dee Albion
4 - 1 Full time
West End FC

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 3

10:30
Colony Colts
1 - 7 Full time
West End FC Reds

ADJFA Spree App League C (U14)

10:30
Colony Lads
0 - 6 Full time
Middlefield Wasps
10:30
Glentanar CFC
P - P
Cove United
10:30
Mintlaw BC
5 - 1 Full time
Donside CFC
10:30
Mormond Thistle
1 - 4 Full time
Northstar Orange
12:30
Northstar CFC
P - P
FC West End

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 2

12:30
Cove Youth FC
3 - 2 Full time
Peterhead BC
10:30
Deveronvale Reds
0 - 17 Full time
Formartine United Youth

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 4

10:30
Cove Youth United FC
0 - 8 Full time
Banchory United
10:30
Fraserburgh Link-Up YFC
13 - 0 Full time
Colony Lads

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 10

10:30
Culter Rovers
P - P
Cuminestown Youth AFC
13:30
Mintlaw BC
P - P
Colony Park

ADJFA Spree App League A (U17)

14:30
Dyce BC
7 - 0 Full time
Newmachar United

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 7

10:30
Dyce BC
11 - 1 Full time
Westdyke Thistle
10:30
North East BC
L - W
EMFC 2009s

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 5

10:30
Middlefield Wasps SC
4 - 2 Full time
Newmachar United
10:30
Northstar Alphas
4 - 6 Full time
Deveronvale

ADJFA Spree App League B (U14)

14:30
Northstar Tigers
1 - 1 Full time
Thistle YFC
10:30
Stonehaven YFC
2 - 3 Full time
Deveronvale
10:30
Westdyke Thistle
0 - 8 Full time
Turriff United YFC Reds
10:30
Banchory Boys
1 - 4 Full time
Ellon Meadows

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 8

10:30
Stonehaven YFC
13 - 1 Full time
Turriff United YFC
10:30
West End Thistle
12 - 0 Full time
Glentanar CFC

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 9

10:30
Westdyke CC
8 - 0 Full time
Hermes Bridge of Don

Saturday 4 September 2021

ADJFA Spree App League A (U16)

14:00
Bridge of Don Thistle
3 - 0 Full time
Banchory Boys
14:00
Formartine United YFC
0 - 3 Full time
Cove YFC
14:00
West End Reds
P - P
Dyce BC Whites
14:00
Westdyke CC
P - P
Dyce BC Blues
14:00
Westdyke Thistle
1 - 3 Full time
Fraserburgh Link-Up YFC

ADJFA SPREE APP 18s LEAGUE B

14:00
City Youth FC
P - P
Aberdon
14:00
Culter United
4 - 2 Full time
Ellon Meadows
14:00
Inverurie Locos
4 - 1 Full time
Huntly FC
14:00
West End FC Reds
4 - 2 Full time
Portlethen SC United

ADJFA Spree App League A (U17)

14:30
Cove Youth United FC
4 - 3 Full time
Culter United
14:00
Dyce BC
2 - 2 Full time
Donside CFC
14:00
Banks o' Dee Albion
1 - 5 Full time
Cove YFC

ADJFA SPREE APP 18s LEAGUE A

12:30
Culter Boys
5 - 3 Full time
Newtonhill BC
14:00
Donside CFC
P - P
Hermes Bridge of Don FC
12:00
Stonehaven YFC
0 - 7 Full time
Dyce BC
12:00
Westdyke CC
P - P
Westdyke Thistle

ADJFA Spree App League B (U17)

14:00
Culter Deeside
2 - 3 Full time
Huntly FC
14:00
Kemnay FC
0 - 12 Full time
Colony Colts
14:00
Kintore United
5 - 1 Full time
Stonehaven Youth
14:00
Northstar CFC
P - P
Mintlaw BC
14:00
Portlethen SC
1 - 1 Full time
Westdyke Thistle
14:00
Banchory Boys
3 - 6 Full time
Dee United

ADJFA Spree App League B (U16)

12:00
East End Lewis Youth Gold
4 - 0 Full time
Colony Park
12:00
Kintore United
3 - 2 Full time
Culter Thistle
14:00
Mintlaw BC
0 - 9 Full time
Deveronvale Reds
14:00
Peterhead BC
3 - 2 Full time
West End FC
14:00
Thistle YFC
1 - 6 Full time
Stonehaven YFC

ADJFA Spree App League A (U19)

14:00
Fraserburgh Link-Up YFC
P - P
Byron Dons
14:00
Stonehven YFC
P - P
Westdyke CC
14:00
Banchory Boys
1 - 8 Full time
Cove YFC

ADJFA Spree App League C (U16)

14:00
Glentanar CFC
1 - 1 Full time
Turriff United YFC
14:00
Middlefield Wasps
2 - 3 Full time
Longside BC
14:00
Mormond Thistle
2 - 3 Full time
Portlethen SC

Thursday 2 September 2021

ADJFA SPREE APP 13S SECTION 3

18:30
Culter United
5 - 2 Full time
CBC Hilton

ADJFA Spree App League A (U17)

18:00
Newmachar United
0 - 3 Full time
Thistle Youth

Latest news

Scottish Cup Second Round 13s to 17s and 1stRound 18s 19s
General Scottish Cup Second Round 13s to 17s and 1stRound 18s 19s

Second Round Scottish Cup Draws

Colony Park 2006s Players Wanted
General Colony Park 2006s Players Wanted

Players Wanted

Kemnay 2005s
General Kemnay 2005s

Goalkeeper wanted

The Aberdeen & District Juvenile Football Association newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe